Hírek
2018. Június 01. 13:30, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Alig jött ki a börtönből, de három hónap alatt háromszor állt bíróság elé
Három hónap alatt háromszor állította bíróság elé a többszörös visszaesőnek minősülő elkövetőt a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség.
A férfi február 11-én szabadult szabadságvesztés büntetésből, amely után három alkalommal, így február 27-én, április 9-én, április 29-én követett el lopásokat. Az ügyészség mindhárom alkalommal, így március elsején, április 11-én és május 30-án is bíróság elé állította a többszörös visszaesőnek minősülő elkövetőt.
Az ügyészség indítványa alapján a vádlottat a Tatabányai Járásbíróság előbb 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, majd 1 év börtönbünttésre ítélte, az ítéletekkel szemben a vádlott enyhítésért jelentett be fellebbezést.
Ezt követően a férfi április 29-áról 30-ára virradóan Oroszlányban egy italkimérő bejárati ajtaját berúgta, majd onnan 2000 forint váltópénzt, és 15 ezer forint értékű szeszes italt tulajdonított el, az italokat értékesítette.
A Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség indítványa alapján az elkövetőt a Tatabányai Járásbíróság előbb május másodikén előzetes letartóztatásba helyezte, majd május 30-án tartott tárgyaláson 1 év 4 hónap börtönbüntetésre, 2 év közügyek gyakorlásától eltiltásra, valamint a bűncselekmény során szerzett vagyontól történő elkobzásra ítélte. Az ítélettel szemben a vádlott fellebbezést jelentett be, így az nem vált jogerőssé.
Az elsőfokú bíróság az ügyészi indítványnak helyt adva a vádlott előzetes letartóztatását fenntartotta a másodfokú eljárás befejezéséig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
