Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2018. Június 04. 07:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Akár 30-40 perccel is hosszabb lehet az utazási idő a miskolci vasútvonalon

Akár 30-40 perccel is hosszabb lehet az utazási idő a miskolci vasútvonalon

Műszaki hiba miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon közlekedő vonatok menetideje 30-40 perccel is megnőhet, egyes elővárosi vonatok pedig nem közlekednek hétfőn napközben - közölte a Mávinform az MTI-vel hétfőn reggel.

Aszód és Tura között kábelzárlat miatt meghibásodott egy biztosító berendezés, ezért napközben a több száz méter kábelt kell kicserélni. A munkálatok alatt a biztosító berendezés nem működik teljes körűen, ami lassítja az arra közlekedő vonatok haladását. A torlódások és nagyobb késések elkerülése érdekében a Budapest-Hatvan vonalon egyes elővárosi vonatok hétfőn napközben kimaradnak a menetrendből.

A vonatszerelvény fordulók miatt ez a korlátozás kihatással lesz a Budapest-Sülysáp közötti vonatközlekedésre is, néhány sülysápi személyvonat sem közlekedik majd - írták.

Az utasok a térképes Vonatinfó applikáción tájékozódhatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító