Hírek
2018. Június 20. 12:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Adócsalásához cégpiramist épített egy férfi, vádat emeltek ellene

Cégpiramist kiépítve 632 millió forintos kárt okozott az állami költségvetésnek egy korábban a francia idegenlégióban is szolgáló férfi és négy társa.
Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emeltek ellenük - közölte Horváth Szilárd Somogy megyei főügyész szerdán az MTI-vel.
Az elsőrendű vádlott egy biztonsági szolgáltatásokat nyújtó céget vezetett. Ahogy a vállalkozása növekedett, a cég adóterhei megsokasodtak, ezért elhatározta, hogy a társaival létrehoz egy olyan céghálót, amellyel az adófizetést el tudja kerülni.
Érdemi tevékenységet, vagyis biztonsági szolgáltatást valójában végig csak a bűnszervezet vezetője által irányított vállalkozás végzett. A piramisszerűen felépülő cégháló azért kellett, hogy az általános forgalmi adó, és a munkavállalók foglalkoztatásával járó adóterhek megfizetését fiktív számlákkal és munkaszerződésekkel az alsóbb szinteken lévő, érdemi tevékenységet nem végző, "bukásra" szánt vállalkozásokra hárítsa. Ez utóbbiak az adófizetési kötelezettségnek nem tettek eleget, amivel az állami költségvetésnek összesen 632 millió forint kárt okoztak.
Az ügyészség a vádlottakra fegyházbüntetés, a bűncselekmények elkövetéséhez felhasznált cégekre több százmillió forint pénzbírság kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.