Hírek
2021. Március 06. 08:13, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A vérellátó plazmaadásra kéri a betegségen átesetteket
Koronavírusból felgyógyult plazmadonorok jelentkezését várja az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) - tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
Még több vérplazmára volna szükség a gyógyult betegektől a fertőzöttek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében, ezért azt kérik, hogy aki bizonyítottan fertőzött volt, mielőbb jelentkezzen mintavételre - írták.
Egyre több a plazmakezelésre szoruló beteg, ugyanakkor csökkent a jelentkező gyógyultak száma. A jelenlegi donorszám még többszöri plazmaadással sem elégendő a drasztikusan növekvő igények kielégítéséhez - hangsúlyozták.
Mintavételre minden véradáson lehet jelentkezni, és nem szükséges előzetes bejelentkezés - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
