Hírek
2017. December 19. 16:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
A szakdolgozók hiányoznak leginkább az egészségügyből
A humánerőforrás-krízist elsősorban a szakdolgozók hiánya okozza az egészségügyben, az egy főre jutó orvosok száma megfelel a nyugat-európai átlagnak
- jelentette ki az egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Ezért indított a kormány ösztöndíjprogramot azon fiatalok számára, akik vállalják valamilyen egészségügyi szakképesítés megszerzését - közölte Ónodi-Szűcs Zoltán.
A 2021 végéig zajló ösztöndíjprogramra január 15-ig jelentkezhetnek az érdeklődők; a havi 40 ezer forintos díjat, a nappali képzés teljes ideje alatt megkapják a sikeresen pályázók - fűzte hozzá.
Arról is szólt, hogy a rendelkezésre álló 4,4 milliárd forintos keretből 3200 tanuló támogatására nyílik lehetőség, de elképzelhető, hogy megemelik a keretet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
