Hírek
2015. Szeptember 09. 13:13, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A migrációs válságnak gazdasági következményei is lesznek

A migrációs válság gazdasági következményei még nem mérhetők, de lesznek kedvezőtlen hatásai, amelyeket a magyar vállalkozói kör jelentős része megérez majd.
- vélte Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerdán a kkv-k helyzetéről tartott kamarai konferencián, Budapesten.
Elmondta: a migrációs helyzet kezelésére a magyar költségvetés már eddig is több tízmilliárd forintot elköltött, ami mértékében már érzékelhető tételt jelent a büdzsében, befolyásolhatja a költségvetési egyensúlyt.
A migrációs válság véleménye szerint olyan bizonytalanságot is eredményezhet, amely kihathat a fogyasztásra, a befektetésekre. Parragh László ugyanakkor remélte, hogy a helyzet rendeződik, és továbbra is fontosnak nevezte a magyar kormány határozott fellépését.
Értékelése szerint a magyar kamarai rendszer jó úton jár, és kifejtette, hogy egy vállalkozás akkor tud sikeres lenni, ha a környezet megfelelő. A kamara pedig éppen ennek elősegítésére van jelen a társadalom egyre szélesebb területén, és tudja közvetíteni javaslatait objektív elvárásként - tette hozzá.
Az MKIK elnöke szerint a gazdasági önkormányzatnak, a kamarának átadott állami feladat felvállalása, elvégzése felelősséggel is jár. Példaként említette az öt évvel ezelőtti körbetartozási problémát, amelynek felszámolásában szavai szerint a kamara szerepet vállalt. Január elsejétől pedig nyolc hatóság adatbázisának összekapcsolásával, nyilvánossá tételével az üzleti biztonságot szeretnék növelni - jegyezte meg.
Szatmáry Kristóf, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke hangsúlyozta, hogy a kamarai rendszer megújítása, az átvett állami feladatok elvégzése a hazai kkv-k érdekeit szolgálják. Területi kamaraként ugyanis fontosnak tartják, hogy közvetítsék a térség kis- és középvállalkozóinak véleményét - jegyezte meg.
Budapesten a kkv-k döntően a kereskedelem, a szolgáltatás, az innovatív ipar területén vannak jelen, jellemzően tőkeszegények, ezért forráshoz jutásukat is elő kell segíteni - szorgalmazta a BKIK elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.