Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2019. Június 24. 07:14, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

A kormány tagjait interpellálják és kérdezik a képviselők

A kormány tagjait interpellálják és kérdezik a képviselők

A képviselők a kormány tagjaihoz intéznek interpellációkat és kérdéseket hétfőn az Országgyűlésben.

A házelnök - a parlament honlapján olvasható - napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt interpellációk és azonnali kérdések követik egy-egy órában, majd a kérdések hangoznak el harminc percben.

A parlament kedden szavaz egyebek mellett a kormány vagyongazdálkodást érintő és a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokkal összefüggő javaslatcsomagjáról, továbbá közszolgálati tárgyú előterjesztéséről.

A határozathozatalok után általános vitát tartanak három előterjesztésről, köztük az alapvető jogok biztosának és helyetteseinek 2017-es és 2018-as tevékenységéről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.