Hírek
2019. November 18. 07:23, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A kormány tagjait interpellálják a képviselők
Hatnapos ülést tart hétfőtől az Országgyűlés.
Az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a Jobbik új képviselője, Dudás Róbert teheti le esküjét, aki az Eger polgármesterének választott Mirkóczki Ádám helyét veszi át az ellenzéki párt padsoraiban.
A parlament ezt követően szavaz arról, hogy november végén távozhat az Országos Bírósági Hivatal éléről a közelmúltban alkotmánybíróvá választott Handó Tünde.
Az interpellációkra ezúttal is két óra áll rendelkezésre, az azonnali kérdések pedig hatvan percben hangozhatnak el.
A Ház kedden szavazásokkal folytatja munkáját; a hatnapos ülés jövő hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
