Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2012. Január 02. 07:47, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

A hackertámadás helyét is megtalálja a vírus

A hackertámadás helyét is megtalálja a vírus

Japán szakemberek olyan számítógépes vírust fejlesztettek ki, amely képes visszakeresni egy hackertámadás helyét és hatástalanítani a rosszindulatú programot – számolt be a Jomiuri Sinbun című napilap vasárnap.

A három év alatt mintegy 179 millió jenből (564 millió forint) megvalósított fejlesztést a japán kormány megbízásából a Fujitsu informatikai vállalat végezte. A jótékony vírus egyelőre még nem bevethető: törvénymódosításra van hozzá szükség, mivel egyelőre a számítógépes vírusok terjesztői büntetőjogi felelősségre vonásra számíthatnak.

Az ország különféle hálózatai sokszor estek áldozatul rosszindulatú támadásoknak a közelmúltban. Novemberben 200 helyi önkormányzat közös hálózatát ostromolták meg, októberben a törvényhozás számítógépes rendszerét támadták meg egy kínai szerverről származó e-maillel. Az új, „jó” vírust egyelőre „zárt környezetben” tesztelik – számolt be az újság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter