Hírek
2016. Július 17. 09:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A 30-as éveikben járók ötöde venne lakást, egy felmérés szerint

Főleg a 30-as éveikben járók tervezik, hogy biztosan vagy nagy valószínűséggel ingatlant vásárolnak a következő három évben, ebben a korosztályban 22 százalék a potenciális vásárlást komolyan fontolgatók aránya
- derül ki a K&H biztos jövő indexéből, amely a 30-59 éves korosztály lakásvásárlási terveit vizsgálta. A felmérésről az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a 30-59 év közötti korosztálynak a 13 százaléka vásárolna biztosan vagy nagy valószínűséggel lakást három éven belül. További 13 százalékot ad a bizonytalanok aránya, akik most ugyanannyi esélyt látnak a vásárlásra, mint arra, hogy nem vesznek lakást. Leginkább a lakásban élők ( a megkérdezettek 20 százaléka) vagy a nem saját tulajdonú ingatlanban élők (22 százalék) tervezik a vásárlást.
A K&H és a Free Association Research Piackutató Kft. a biztos jövő index keretében a magyarok biztonságérzettel és jövőképpel kapcsolatos várakozásait vizsgálja. Az 500 fő megkérdezésével készülő kutatásban a biztonságérzetet leginkább befolyásoló tényezőket és annak várt változásait vizsgálják: így a mostani, rövid és hosszú távú anyagi biztonságot; a közbiztonság, az ingatlanokkal kapcsolatos félelmek kérdéskörét, a természeti csapásokat, a közlekedésbiztonság, járművek biztonsága témaköreit és az utazást. A K&H biztos jövő indexe 9 részindexek súlyozott átlaga. 2016 első negyedévében +0,3 ponton állt a K&H biztos jövő indexének értéke a mínusz 50-tól plusz 50-ig terjedő skálán.
A banki felmérés szerint az ingatlanvásárlást tervezők (azaz, akik valószínűleg vagy biztosan vásárolnak) számára fontos a hitel: a megkérdezettek 42 százaléka minimum fele arányban hitelből finanszírozná a lakásvételt. Mindössze 27 százalékos volt azoknak az aránya, akik kizárólag saját forrásból oldanák meg a vásárlást.
A közlemény idézi Rajna Gábort, a K&H banki értékesítési hálózatért és a támogatásért felelős igazgatóját, aki elmondta: nagy az érdeklődés az állami támogatási konstrukciók iránt, az igénylések száma hónapról hónapra nő. Idén a megújult csok bevezetésétől kezdve július elejéig a K&H Banknál az igényelt támogatások összege elérte a 4,2 milliárd forintot: ez közel 1700 igénylést jelent, az igényelt támogatások átlagos összege mintegy 2,5 millió forint - mondta Rajna Gábor.
Kifejtette: a 10 millió forintos vissza nem térítendő csok támogatás a K&H-nál június végéig 1,4 milliárd forintot tett ki (a januárban bevezetett 10 millió forintos támogatás az összes igényelt csok-os támogatások mintegy 10 százalékát teszi ki), az igényelt áfa-támogatás összege pedig meghaladta a 900 millió forintot. Az ügyfelek többsége, 65 százaléka használt lakás vásárláshoz igényelte a támogatást, míg 29 százalék lakásépítési célra, és mindössze 4 százalék igényelte új ingatlan vásárlásához.
"Azt látjuk, hogy az igénylő ügyfeleink átlag életkora 36 év. A K&H adatai szerint a támogatások iránti igény hónapról hónapra növekszik, a júniusban benyújtott igénylések száma 47 százalékkal haladta meg a márciusban benyújtott igénylések számát" - ismertette a K&H igazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját