Hírek
2012. Február 14. 12:23, kedd |
Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI
35 emberrel végzett a hideg
Másfél hét alatt 35 ember halálát okozta a kihűlés.
Tájékoztatta a február 3-ától összesített országos adatokról az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője kedd reggel az MTI-t. Garamvölgyi László hozzátette, hogy a rendőrség 856 embert mentett meg a kihűléstől.
A szóvivő közlése szerint az időjárási körülmények miatt eddig hét ember közterületen, 28 pedig saját lakásában, vagy az ahhoz tartozó területen vesztette életét kihűlés miatt. A dandártábornok elmondta, hogy az elmúlt másfél héten 1215 embert vittek be a járőrök a rendkívüli hideg miatt a hajléktalanszállókba, a melegedőkbe, illetve a karitatív szervezetek és családsegítő szolgálatok létesítményeibe.
Garamvölgyi László hozzátette: a rendőrök 856 alkalommal mentettek életet azzal, hogy segítséget nyújtottak a közterületeken lévő, már kihűlt, átfázott embereknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)
