Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2025. Január 25. 06:00, szombat | Életmód
Forrás: MTI

24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb

24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb

Az ország döntő részén 24 óra alatt 5-13 fokkal lett melegebb csütörtökön, mint az előző napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

Azt írták, csütörtökön egy hidegfront érkezett, amelynek előterében a délies széllel jóval enyhébb léghullámok érkeztek.

A meleg, nedves levegő a keleti tájakon eleinte a hideg felszínre érve ónos esőt, a magasabban fekvő helyeken havazást okozott, de fokozatosan mindenütt átváltott esőbe, délutántól pedig főként a déli, délnyugati vármegyékben fordult elő eső, zápor, az éjszakai órákban helyenként intenzív záporeső is volt.

Hozzátették:

az előző napokhoz képest jócskán megenyhült az idő, csütörtökön kora délután az ország döntő részén 5-13 fokkal volt melegebb, mint az előző napokban.
A bejegyzéshez készített infografika szerint csütörtökön délután a délnyugati vármegyékben jellemzően 11-13 fokkal volt melegebb, mint 24 órával korábban, míg az északi vármegyékben mindössze 0-3 fokkal volt melegebb, mint egy nappal korábban.

A legmagasabb hőmérsékletet csütörtök délután a Somogy vármegyei Babócsán mérték, 14,1 fokot, a legalacsonyabb nappali hőmérsékletet pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Jósvafőn, ahol mindössze mínusz 0,1 fok volt.

A HungaroMet közölte azt is, péntek reggel átlagosan 6 fokkal volt enyhébb az ilyenkor szokásosnál.

Az infografika szerint az átlagnál jóval melegebb volt a hajnal a keleti határ mentén, ahol 9-10 fokkal volt melegebb az átlagnál.
Péntek reggel a legmelegebbet a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Milotán mérték, 4,7 fokot, míg a leghidegebb reggelt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Fertőrákoson regisztrálták, mínusz 2,9 fokot.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód

A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód

Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel

A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.