Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2023. Május 22. 10:47, hétfő | Életmód
Forrás: mti

136 ezerrel lennénk kevesebben az országban, ha a 2011-es szinten megragadt volna a gyermekvállalási kedv

136 ezerrel lennénk kevesebben az országban, ha a 2011-es szinten megragadt volna a gyermekvállalási kedv

Egyre többen igényelnek segítséget a gyermekvállaláshoz, Magyarországon minden hetedik párt érintheti a probléma, hogy akár éveken keresztül nem sikerül a spontán fogantatás - hívta fel a figyelmet Rétvári Bence.

A Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára az Apor Vilmos Katolikus Főiskola és a Katolikus Szeretetszolgálat természetes gyermekáldást segítő együttműködését bemutató sajtótájékoztatón beszélt minderről.

A politikus kiemelte: a magyar családok szeretnének több gyermeket vállalni, a kormány pedig minden segítséget megad ehhez. Nincs még egy olyan kormány Európában, amelyik annyit fordít a családtámogatásra, mint Magyarország - jelentette ki, hozzátéve: csak erős családokból lehet erős Magyarország.

Rétvári Bence hangsúlyozta, ha a gyermekvállalási kedv a 2011-es szinten stagnált volna, akkor ma 136 ezerrel lennénk kevesebben, ennyivel kevesebb gyermek született volna meg az elmúlt bő egy évtizedben.

Elmondta azt is, hogy a meddőségi problémákat sok esetben helytelen életmód, lelki nehézség vagy stressz okozza, a pároknak ezért érdemes megfontolniuk a természetes módszereket, melyek megfelelő szaksegítség mellett mesterséges beavatkozások nélkül is elősegíthetik a gyermekáldást.

Fotó: Pixabay

Címkék: gyermekvállalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Életmód

Cannes - Francia filmmel nyílik a fesztivál

Pierre Salvadori francia rendező La Vénus électrique (Elektromos Vénusz) című romantikus vígjátéka lesz május 12-én a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje - jelentették be szerdán a szervezők.

2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód

Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére

A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.

2026. Április 01. 13:00, szerda | Életmód

Dunahouse: könnyűszerkezetes minden ötödik új családi ház

Míg 2021-ben még 3 százalék körül alakult, 2026-ra már meghaladta a 20 százalékot a könnyűszerkezetes családi házak aránya.